Alanya’daki Yurtdışı Seyahat Vizesi Rehberiniz !!!

çin

ÇİN HALK CUMHURİYETİ VİZESİ

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin Vizesi, Çin Halk Cumhuriyeti seyahatinde bulunacak umuma mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir seyahat prosedürüdür. Çin seyahati gerçekleştirecek Umuma Mahsus (bordo) Pasaport sahibi kimseler pasaportlarında geçerli bir Çin vizeleri yok ise Çin vizesialarak seyahat etmeleri zorunludur Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin vizelerini; Çin Halk Cumhuriyeti devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş Çin vizesi için yetkili turizm ve seyahat acentalarına müracaat ederek alabileceklerdir. Çin Büyükelçiliği Ankara, Çin başkonsolosluğu İstanbul ve Çin Konsoloslukları Kısa süreli Çin vizesi için yapılacak müracaatları Çin vizesi için yetkili acentalar aracılığı ile kabul etmektedir. Uzun süreli Çin vizesi müracaatları (Çin öğrenci vizesi (x), Çin oturma izni) ve Suriye devleti, Irak devleti, İran devleti vatandaşları ise Çin vizesi için başvurularını Çin Konsolosluğu İstanbul ve Çin Büyükelçiliği Vize Departmanına gerçekleştirebileceklerdir. Ancak, TC Bordo Pasaport sahibi kişiler kısa süreli Çin vizesi müracaatlarını direk olarak Çin Konsolosluğuna gerçekleştiremezler.

Çin Vizesi

Çin Turistik vize, Çin Ticari vize ve Çin aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi için başvurular Çin vizesi için yetkili kılınmış başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Çin Konsolosluğu, vize başvuru sahibinin seyahat amacı ne olursa olsun kişiden Çin’ den alınmış davetiye belgesini başvuru işlemleri sırasında ibraz edilmesini zorunlu bulurken, Turistik amaçlı Çin Halk Cumhuriyeti seyahatinde bulunacak kişilerin Çin turizm acentalarından alınmış davetiye belgesini orijinal olarak sunmaları gerekecektir. Yine Çin ticari vize, Çin aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri içinde Çin Halk Cumhuriyeti devletinden gelecek davetiye belgesinin orijinal olarak ibraz edilmesi zorunludur. Çin aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için hazırlanacak davetiye belgesi davet gönderen kişi tarafından ilgili Çin belediyesi tarafından onaylatılmalıdır.

 

Çin Belediyesi tarafından onaylanan davetiye belgesi; davet gönderen kişinin Çin Halk Cumhuriyeti adres ve iletişim bilgilerini içermeli ekte ise kişinin Çin Pasaportu, Çin Oturum Kartı ve Çin Halk Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile birlikte hazırlanmalıdır.Çin Başkonsolosluğu İstanbul Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere 10.00 ila 12.00 saatleri arasında vize başvuruları kabul etmektedir. Bu hususta Çin Konsolosluklarına vize müracaatında bulunacak Suriye, Irak, İran ve Konsolosluğa şahsen gitmesi gereken kişiler yukarıda belirtilmiş Konsolosluk vize kabul saatlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini sürdürebilirler. Yeniden hatırlatmak gerekirse Kısa süreli Çin vizesi için başvuruda bulunacak kişiler direk olarak Konsolosluğa müracaatta bulunamazlar.

 

Çin Konsolosluğu 1 Eylül tarihinden itibaren tüm Çin F vizelerini M vize olarak değiştirecektir. Türkiye’den Çin vizesi için başvuruda bulunacak olan yabancı uyruklu vize başvuru sahiplerinin en az 1 yıllık ikamet izni olup ve ikamet izninin en az 6 geçerliliği bulunmalıdır. Türkiye’den yapılacak olan Çin vizesi başvuruları için resmi davetiye istenen ülkeler, (Nijerya, Pakistan, Fransa, Gana, Irak, Hindistan, Kongo)

Çin vizesi için Türkiye’den başvuru yapamayan ülkeler, (Vatikan, Kosova, KKTC, İran, Suriye, Yemen, Suudi Arabistan, Bangladeş, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan, Mali, Cezayir, Lübnan, Mısır, Libya, Somali )

Ekspres Çin vizesi uygulaması yeni bir karar alınıncaya dek kaldırılmıştır. Çin Halk Cumhuriyeti’ nden Hong Kong ve Makau’ ya geçiş yapılacak olunması halinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hong Kong ve Makau vizelerini almaları gerekmeyecektir. Ancak alınacak olan tek girişli Çin vizesi kişi sadece Çin Halk Cumhuriyeti’ ne, Makau’ ya veya Hong Kong’ a seyahat edebilecektir. Bu sebeple Hong Kong, Makau veya Çin Halk Cumhuriyeti’ ne birlikte seyahat gerçekleştirecek kimselerin Çift girişli veya Çok girişli Çin vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. 

 

Çin Vizesi Türleri    

C Tipi Çin Vizesi:     Çin Halk Cumhuriyeti vizesi için başvuruda bulunan uluslararası tren taşımacılığı görevlileri, uluslararası hava araçları mürettebatı, uluslararası gemi mürettebatı mürettebat, havacılık, denizcilik görevlileri ve bu kişilerin aileleri ile uluslararası karayolu taşımacılığı yapan araç sürücülerini kapsayan Çin Vizesi türüdür.         

D Tipi Çin Vizesi:     Çin Halk Cumhuriyeti’nde kalıcı olarak ikamet etmek isteyen kişilere verilen Çin oturum vizesidir. 

F Tipi Çin Vizesi:     Çin Halk Cumhuriyeti’ne iş görüşmeleri, ziyaret, araştırma gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen kişileri kapsayan Çin vizesi çeşididir.

G Tipi Çin Vizesi:     Üçüncü bir ülkeye gitmek üzere Çin topraklarını transit geçmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken Çin vizesi türüdür. 

J1 Tipi Çin Vizesi:   Çin Halk Cumhuriyeti’nde uzun süreli faaliyet yürüten medya kuruluşlarının çalışanı konumunda olup, Çin’de uzun süreli (180 günden fazla) ikamet etmesi gereken gazetecilere verilen Çin vizesi türüdür.

J2 Tipi Çin Vizesi:   Çin Halk Cumhuriyeti’ne kısa süreli haber yapmak üzere seyahat eden gazetecilere yönelik Çin vizesi türüdür. Gazetecilerin 180 günden kısa olan Çin seyahatlerine ilişkin kullanılmaktadır.

L Tipi Çin Vizesi:     Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin müracaat etmesi gereken Çin vizesi türüdür. 

M Tipi Çin Vizesi:    Çin’e ticari faaliyet sebebi ile seyahat etmek isteyen şahısları kapsayan Çin vizesi türüdür. 

Q1 Tipi Çin Vizesi:  Çin Halk Cumhuriyeti’ne aile birleşimi maksadıyla (sürekli ikamet) seyahat eden Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşının aile fertlerine ve aynı sebeple Çin’e seyahat eden Çin Halk Cumhuriyeti oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının aile fertlerine verilen Çin vizesi tipidir.

Q2 Tipi Çin Vizesi:  Çin vatandaşı ve Çin’de devamlı ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Çin Halk Cumhuriyeti’ne 180 günden daha kısa süreli seyahat etmek amacıyla vize başvurusunda bulunan aile fertlerine verilen Çin vizesidir.

R Tipi Çin Vizesi:    Çin Halk Cumhuriyeti’nin ihtiyaç duyduğu uzmanlara ve üst düzey yetenek sahibi kişilere yönelik uygulanan Çin vizesidir. 

S1 Tipi Çin Vizesi:  Çin Halk Cumhuriyeti’nde uzun süreli (180 günden fazla) eğitim, çalışma gibi nedenlerle ikamet eden kişilerin aile bireylerini (eşleri, anne-babaları, On sekiz yaşını henüz doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları) ve kişisel sebeplerden dolayı Çin’de ikamet etmesi gereken kişileri kapsayan Çin vizesi türüdür.

S2 Tipi Çin Vizesi:  Çin Halk Cumhuriyeti’nde kısa süreli (180 günden az) çalışma, eğitim gibi sebeplerle ve kişisel sebepler dolayısıyla ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının aile bireylerine (eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, büyükanne-büyükbabaları,eşlerinin büyükbaba-büyükannesi, torunları, eşlerinin torunları, eşlerinin anne-babaları) verilen Çin vizesidir.

X1 Tipi Çin Vizesi:  Çin Halk Cumhuriyeti’nde 180 günden daha uzun süre konaklam gerektiren eğitim programlarına katılan öğrencilere verilen Çin vizesi tipidir. 

X2 Tipi Çin Vizesi:  Çin sınırları içerisinde 180 günden daha kısa süreli öğrenim görmek amacıyla Çin’e seyahat eden öğrencilere verilen Çin vizesi türüdür.

Z Tipi Çin Vizesi:    Çin Halk Cumhuriyeti’ne çalışmak için gitmek isteyen kişileri kapsayan Çin çalışma vizesidir. 

Not: Çin Halk Cumhuriyeti Diplomatik (Kırmızı ve Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili olan kişilere seyahat amaçlarına ve sahip oldukları pasaportun niteliğine göre farklı vize tipleri sunmaktadır. 

TURİSTİK

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orjinal olmalıdır.)

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı
• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TİCARİ

Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Çin baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Davetiye (Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin Şirketi tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdığı davetiye)

• Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orjinal olmalıdır.)

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TURİSTİK

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orjinal olmalıdır.)

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Sgk işe giriş belgesi

• Sgk Hizmet Dökümü

• Son 3 aylık maaş bodrosu

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı
• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TİCARİ

Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Çin baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Davetiye (Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin Şirketi tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdığı davetiye)

• Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler

• Şirketin imza sirküleri fotokopisi

• Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orjinal olmalıdır.)

• Vergi Levhası Fotokopisi

• Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

• Sgk işe giriş belgesi

• Sgk Hizmet Dökümü

• Son 3 aylık maaş bodrosu

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TURİSTİK

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Çin Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Bağlı olduğu makamdan izin belgesi

• Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi

• Son 3 aylık maaş bodrosu

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı
• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TİCARİ

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Davetiye (Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin Şirketi tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdığı davetiye)

• Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler

• Çin Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Bağlı olduğu makamdan izin belgesi

• Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi

• Son 3 aylık maaş bodrosu

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TURİSTİK

• En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka formatı beyaz 2 adet fotoğraf

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Firma sahibinin imza beyannamesi

• Faaliyet belgesi – (Bağlı bulunduğu meslek odasından-son 3 ay tarihli)

• Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)

• Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi ( var ise )

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı
• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TİCARİ

• En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka formatı beyaz 2 adet fotoğraf

• Davetiye (Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin Şirketi tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdığı davetiye)

• Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler

• Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Firma sahibinin imza beyannamesi

• Faaliyet belgesi – (Bağlı bulunduğu meslek odasından-son 3 ay tarihli)

• Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)

• Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi ( var ise )

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı
• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TURİSTİK

• En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka formatı beyaz 2 adet fotoğraf

• Antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• İmza Beyannamesi( Şirket ise Sirküleri )

• Faliyet Belgesi (Bağlı olduğu meslek odasından ve son 3 ay tarihli)

+ Avukatlar >>>> Barodan

+ Doktorlar >>>> Tabibler Odasından

+ Eczacılar >>>> Eczacılar Odasından

+ Diş Hekimleri >>>> Diş Hekimleri Odasından

+ Mimarlar ve Mühendisler >>>> Mimarlar ve Mühendisler Odasından

• Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)

• Ticaret sicil fotokopileri (Şirket İse)

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı
• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

•DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

TİCARİ

• En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka formatı beyaz 2 adet fotoğraf

• Davetiye (Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin deki sizi davet eden şirket bağlı olduğu belediyenin dışişleri konmisyonundan onaylı orjinal davetiye.Çin Şirketi tarafından yollanmış üzerinde seyahat tarihlerine ve ilgili kişilerin isimleri yazdığı davetiye)

• Fuar ise giriş kartı veya katılmaya ilişkin belgeler

• Antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ingilizce yazılmış , Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• İmza Beyannamesi( Şirket ise Sirküleri )

• Faliyet Belgesi (Bağlı olduğu meslek odasından ve son 3 ay tarihli)

+ Avukatlar >>>> Barodan

+ Doktorlar >>>> Tabibler Odasından

+ Eczacılar >>>> Eczacılar Odasından

+ Diş Hekimleri >>>> Diş Hekimleri Odasından

+ Mimarlar ve Mühendisler >>>> Mimarlar ve Mühendisler Odasından

• Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)

• Ticaret sicil fotokopileri (Şirket İse)

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

•DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Emeklilik Cüzdan fotokopisi yada kartının fotokopisi

• Emeklilik maaşı aldığı bankadan kaşeli imzalı döküm bildirgesi

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

•DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Tüm masraflarının eşi tarafından karşılanacağı belirtilen Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Eşine Ait Evraklar

+İş veren

+Çalışan

+Esnaf Sanatkarlar ve Serbest Meslek

+Avukat – Doktor – Eczacı – Diş Hekimi

+Emekli

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

•DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.

• En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)

• Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf.

• Ebeveynler tarafından imzalı Çin Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi

• Öğrenci Belgesi (Orjinal ve Yeni tarihli)

• Muhaffakatname ; konsolosluk tek başına yada anne-baba herhangi birisi ile seyahat edecek 0-18 arası çocuklar için , anne ve babadan noter onaylı muhaffakatname istemektedir.

• Ebeveynlerine ait iş evrakları (staj v.b.)

• Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.

• Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

• Uçak ve Otel Rezervasyonları

• Varsa Tur Programı

• Adli Sicil Kaydı

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Anne , Baba , Eş , Kardeş ve çocukları Gösterecek Şekilde)

• Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

•DİKKAT Davetiyeniz yoksa lütfen bizi arayınız davetiyesiz şekilde vizeniz şirketimiz tarafından alınmaktadır.